11,12,13 Maja 2018 r., Zielonka - Powiat Wołomiński

Sala widowiskowa Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce
ul. Łukasińskiego 1/3

Znajdź na mapie >

Jury

szulia_2

Bolesław Szulia – przewodniczący jury

dyrygent, kompozytor, aranżer i pedagog

Studiował w Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie dyrygentury prof. Władysława Kabalewskiego. W 1997 roku ukończył studia podyplomowe w zakresie Menadżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W 1970 objął  funkcję dyrygenta Orkiestry Koncertowej Wojska Polskiego w Warszawie, a od 1980 do 2007 roku stanowisko kierownika muzycznego i  artystycznego Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. To dzięki pracy z zespołami wojskowymi mógł w pełni rozwinąć swoją działalność. Wtedy dokonał dla Polskiego Radia licznych nagrań popularnych pieśni i arii operowych o tematyce patriotycznej i żołnierskiej, również z udziałem wybitnych solistów. Dla wytwórni polskich i zagranicznych nagrał wiele płyt z utworami muzyki poważnej i rozrywkowej. Jest autorem licznych kompozycji i aranżacji na orkiestrę symfoniczną i dętą.

Z Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego odbył tournee koncertowe po Chinach, Kanadzie, USA oraz krajach europejskich. Nadal współpracuje z wieloma solistami i orkiestrami.

W latach 1970-80 był wykładowcą w Akademii Muzycznej w Warszawie, gdzie prowadził zajęcia z zakresu instrumentacji i czytania partytur. Był  współorganizatorem i kierownikiem muzycznym wielu audycji telewizyjnych o tematyce patriotycznej i popularnej,  prezentując twórczość polskich autorów. Przez blisko 25 lat Z Orkiestrą Koncertową i Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym WP w sali Filharmonii Narodowej w Warszawie prowadził cykliczne koncerty dla dzieci i młodzieży, podczas których prezentował programy z utworami symfonicznymi, operowymi i polską pieśnią historyczną.

Od kwietnia 2012 roku jest założycielem, kierownikiem artystycznym i dyrygentem Orkiestry Kameralnej im. Józefa Elsnera, która działa pod patronatem Urzędu Dzielnicy Targówek  m.st. Warszawy. W jej składzie występują wybitni artyści Filharmonii Narodowej, Teatru Wielkiego i Orkiestry PR w Warszawie.

Za dokonanie nagrań z wyżej wymienionymi zespołami otrzymał: 2 Płyty Multiplatynowe, 2 Płyty Platynowe, 2  Płyty Złote.

 

magdalena-tunkiewicz

Magdalena Tunkiewicz – dyrektor programowy festiwalu

Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, a także Wydziału Filologicznego w Słupsku. Swój debiut artystyczny rozpoczynała w Filharmonii Poznańskiej oraz Teatrze Wielkiem w Poznaniu. Współpracuje jako solistka między innymi z Orkiestrą Miasta Poznania, Teatrem Sabat, Teatrem Equus Marka Wysockiego, Capellą Zamku Rydzyńskiego, koncertując na scenach krajowych i zagranicznych. Z wielkim upodobaniem wykonuje muzykę operową, operetkową jak i musical. W swoim repertuarze posiada także muzykę kantatowo – oratoryjną. Współtwórczyni i wykonawczyni wielu programów muzycznych o różnorodnej tematyce. Poza działalnością koncertową jest również pedagogiem śpiewu solowego i członkiem zarządu Fundacji „Muzycy – Muzykom” w Warszawie. W 2016 roku została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi za wybitne zasługi w popularyzacji tradycji Wojska Polskiego oraz aktywny udział  w działalności statutowej Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego w kultywowaniu patriotyzmu u młodego pokolenia, współpracę i pomoc organizacjom kombatanckim i żołnierskim. 

krzysztof-jaszczak

Krzysztof Jaszczak

Ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi na Wydziale Instrumentalnym Sekcja Fortepian oraz dyrygowanie przy Wydziale Wychowania Muzycznego. Podczas studiów rozpoczął współpracę z Teatrem Powszechnym w Łodzi, która trwała do 2008 roku, gdzie od 1995 roku był na stanowisku kierownika muzycznego. Napisał w tym okresie muzykę do dwóch spektakli oraz aranżacje do sześciu spektakli kabaretowych. W połowie lat 90-tych rozpoczął współpracę  z Wojciechem Kępczyńskim – prekursorem musicalu w Polsce. Na początku z przerwami, ale od 2002 roku współpraca z Teatrem „Roma” była stała i występował  tam w charakterze pianisty, a także jako asystent kierownika muzycznego oraz jako II-gi dyrygent. Od początku lat 90-tych ściśle współpracował z Łódzką Piwnicą Artystyczną „Przechowalnia”, kierowaną wówczas przez Elżbietę Adamiak i Andrzeja Poniedzielskiego. Jest członkiem zespołu współpracującego m. in. z czeskim bardem – Jaromirem Nohavicą. Współpracuje z wieloma teatrami   w Polsce jako kompozytor oraz jako realizator spektakli muzycznych.

Waldemar Dubieniecki

Waldemar Dubieniecki

Absolwent Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie Wydział Instrumentalny w zakresie gry na akordeonie pod kierunkiem prof. W. L. Puchnowskiego. Nauczyciel, wicedyrektor, a następnie dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. nr 2 im. F. Chopina.

Za osiągnięcia w pracy zawodowej, działalność artystyczną  oraz społeczną nagradzany i odznaczany, m.in.: Nagrodą Dyrektora Wydziału  Kultury  i  Sztuki  Urzędu  Miasta  Stołecznego Warszawy za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej, „Złotą Syrenką” za zasługi dla Miasta Stołecznego Warszawy, Złotą Odznaką Honorową Rady Naczelnej Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za zasługi na rzecz szerzenia kultury wśród młodzieży szkolnej, ODZNAKĄ ZA ZASŁUGI  dla Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych (jest to najwyższe w Polsce odznaczenie przyznawane przez Z.K.R.P. i B.W.P)

Współpraca w charakterze solisty-kameralisty z Warszawskim Kwintetem Akordeonowym, zaowocowała  dorobkiem artystycznym w postaci nagrań radiowych, programów telewizyjnych, płyt analogowych i CD, jak również ponad 2500 koncertów na terenie kraju i za granicą, między innymi: w Finlandii, Szwecji, Norwegii, Holandii, Austrii, Niemczech, Francji, Włoszech, Związku Radzieckim, Czechosłowacji, Korei Północnej i Jordanii. Równocześnie solista-kameralista współpracujący z agencjami artystycznymi, Warszawskim Towarzystwem Muzycznym i Stołeczną Estradą w Warszawie.

zdjecie-andrzej-zbyszynski

Andrzej Zbyszyński

Przewodniczący Komisji Dziedzictwa Narodowego i Kultury Rady Powiatu Wołomińskiego, menedżer kultury, animator, muzyk, wieloletni dyrektor samorządowej instytucji kultury. Organizator i współorganizator wielu projektów kulturalnych o zasięgu regionalnym, ogólnokrajowym i międzynarodowym,  m.in.  takich  jak:  Powiatowy  Konkurs  Literacki „Liryki  o Niepodległej”, akcji charytatywnej „Kultura Zdrowiu”, Perła Baroku – koncert mistrzów”, Koncert Trzech Chórów z okazji Święta Trzech Króli, Powiatowy przegląd muzyki rockowej ”Prowincja”i „Rockowe Trójmiasto”, Puchar Okręgu Mazowieckiego i Mistrzostwa Polski w Tańcu Towarzyskim KL „A” i „B”, Międzynarodowy Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek, Teatr Tańca i Muzyki Równiny Wołomińskiej, Koncerty w Niedziele Wielkiego Postu  w 12 gminach Powiatu Wołomińskiego, cykl koncertów Ministerstwa Obrony Narodowej  -„Od Grunwaldu do Afganistanu”, Wielki Koncert z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski z udziałem zjednoczonych chórów, orkiestr i solistów Powiatu Wołomińskiego. Za swoją działalność na rzecz dziedzictwa narodowego i kultury został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP i odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Media:

WWL24 - czarne
Logo_RDC
4
3
w_wa w pigulce
KULTURA_magenta
facebook twitter google

©2016 przez Ogólnopolski Festiwal Pieśni Legionowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: LightPixel.pl.