19 kwietnia 2020 r., Ząbki

Ząbki
Miejski Ośrodek Kultury, ul. Słowackiego 10, tel/fax: 22 781-64-30

Znajdź na mapie >

POWIAT WYSZKOWSKI Z MOCNĄ OBSADĄ

Aż trzy osoby z powiatu wyszkowskiego wezmą udział w II Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Legionowskiej w Zielonce. Laureatów wyłoniono w sobotę (07.04) podczas powiatowych eliminacji.

Na scenie WOK „Hutnik” swoje pieśni i ballady zaprezentowało 18 wykonawców. Ich występy oceniało jury w składzie: Magdalena Tunkiewicz (dyrektor programowy ogólnopolskiego festiwalu), Wojciech Bardowski (dyrektor ogólnopolskiego festiwalu), Irena Zdunek (wokalistka, trener wokalny Studia Piosenki w WOK „Hutnik”, kierownik artystyczny Rewii Dziecięcej „Sylaba”), Franciszek Józef Bieganowski (kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Wyszkowie), Mariusz Marszał (Naczelnik Wydziału Organizacyjnego i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Wyszkowie).

Jak podkreślał dyrektor ogólnopolskiego festiwalu, poziom wyszkowskich wykonawców był tak wysoki, że trzy wyłonione osoby będą reprezentować powiat. Oprócz umiejętności wokalnych był oceniany dobór repertuaru. Ważny jest odpowiedni podkład dobrany do tonacji, żeby ten głos mógł pięknie wybrzmiećmówi Wojciech Bardowski.

I miejsce z utworem „Już mi raz zabrali Wilno” zajęła Monika Andrzejewska.
Na II miejscu stanął  Ernest Bereski, który zaśpiewał utwór „Orlęta”.
III miejsce należało do Julii Antoniak, wykonującej piosenkę „Białe róże”.

Nie zabrakło również wyróżnień. Otrzymali je: Natalia Szczechura (utwór pt. „W suterynie daleko za miastem”) oraz Alicja Mieszało (utwór pt. „Maki”). Wszystkim uczestnikom wręczono nagrody i dyplomy. Upominki przygotowali również wyszkowscy piłsudczycy z prezesem Konradem Wróblem na czele. W czasie, gdy oczekiwano na werdykt Związek Piłsudczyków zadbał także o lekcję historii na temat Józefa Piłsudskiego i legionów, którą przytoczył Zbigniew Drobot.

Spotkanie umilił koncert przedstawicieli ogólnopolskiego festiwalu, Magdaleny Tunkiewicz (sopran) i Wojciecha Bardowskiego (baryton), którzy również zaprezentowali legionowe pieśni i ballady, ale w innej odsłonie.

Reprezentacja powiatu wyszkowskiego w ogólnopolskich eliminacjach w Zielonce będzie walczyć o podium 12 maja.

MG

źródło: wZasięgu.pl – Radiowy Portal Informacyjny

 

IMG_5125-Kopia

IMG_5113

IMG_4977

Media:

facebook twitter google

©2016 przez Ogólnopolski Festiwal Pieśni Legionowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: LightPixel.pl.