11,12,13 Maja 2018 r., Zielonka - Powiat Wołomiński

Sala widowiskowa Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce
ul. Łukasińskiego 1/3

Znajdź na mapie >

Sanocka Młodzieżowa Orkiestra Dęta AVANTI

W ramach II Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Legionowej odbędzie się uroczysty koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w wykonaniu Sanockiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej AVANTI pod dyrekcją Grzegorza Maliwieckiego.

Koncert będzie miał miejsce 12 maja br. o godz. 19.00 w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce, ul. Łukasińskiego 1/3.

Sanocka Młodzieżowa Orkiestra Dęta AVANTI działa od 2014 r. Dyrygentem orkiestry jest Grzegorz Maliwiecki – absolwent Wydziału Edukacji Muzycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku, zaś choreografem grupy tanecznej – jego żona Agnieszka. W skład orkiestry i zespołu tanecznego wchodzą dzieci i młodzież zarówno z Sanoka i okolic.

Orkiestra na swoim koncie ma już wiele osiągnięć,  a swój poziom artystyczny młodzież prezentuje na  koncertach i imprezach okolicznościowych, ale również na przeglądach orkiestr i konkursach nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami, m.in.:

  • zdobycie I miejsca i nagrody pieniężnej podczas XII Międzypowiatowego Festiwalu Orkiestr Dętych Polichna 2014
  • udział w XXIV Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych – ZŁOTA LIRA RYBNIK 2015 i zdobycie „Złotego Pasma”oraz I miejsca za Brawurowy Pokaz Musztry Paradnej – zdobycie I miejsca podczas XIII Międzypowiatowego Festiwalu Orkiestr Dętych Polichna 2015
  • wyjazd i występy w Londynie podczas turnieju piłki siatkowej London Legacy VolleyballCup 2015
  • koncert na inauguracji nowej polskiej szkoły w Londynie
  • uświetnienie uroczystości 760-lecia Lwowa – 2016
  • kolejne Złote Pasmo podczas XXV Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA LIRA RYBNIK 2016-  udział w Ogólnopolskim Festiwalu Paradnych Orkiestr Dętych w Rowach nad morzem i zdobycie I miejsca w kategorii musztr paradnych oraz II miejsca w konkursie scenicznym
  • kilkudniowy pobyt orkiestry na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Bosel w Nimczech i zdobycie III miejsca w kategorii musztr paradnych oraz IV – w konkursie scenicznym.  
  • w roku ubiegłym Sanocka Młodzieżowa Orkiestra Dęta AVANTI uczestniczyła w Ogólnopolskim Przeglądzie Paradnych Orkiestr Dętych w Rowach zdobywając I miejsce w kategorii musztr paradnych oraz III – w konkursie scenicznym.
  • orkiestra na początku września uczestniczyła także w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Kostrzynie Wielkopolskim, koncertując z orkiestrami z Czech, Danii, Bułgarii.

14 czerwca 2017 r.  Sanocka Młodzieżowa Orkiestra Dęta Avanti otrzymała Nagrodę Burmistrza i Rady Miasta Sanoka za działalność kulturową i promocję regionu na arenie krajowej i międzynarodowej.

20170902_122756 20170902_134554 

 

 

Media:

4
w_wa w pigulce
3
WWL24 - czarne
KULTURA_magenta
Logo_RDC
facebook twitter google

©2016 przez Ogólnopolski Festiwal Pieśni Legionowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: LightPixel.pl.